„Váš partner ve světě realit

Umění a zábava

Jste fanoušek filmu, divadla nebo rád navštívíte výstavu? Umění a zábava to jsou především kina, divadla, muzea a galerie, kde najdete přesně to, co hledáte. Zde je pár možností, které najdete na Praze 3.


- Divadla -

Žižkovské divadlo Járy Cimbrmana

Divadlo Járy Cimrmana (zkratka ŽDJC) je pražské divadlo, z jehož repertoáru jsou nejznámější hry Ladislava Smoljaka a Zdeňka Svěráka s tematikou fiktivního českého génia Járy Cimrmana. V divadle hrají pouze muži. Dnes hrají Cimrmani deset až patnáct představení do měsíce a vždy bývá beznadějně vyprodáno, již po prvním dnu předprodeje. Mezi oblíbené cimrmanoské  kousky patří Němý Bobeš, Afrika, Záskok, České nebe, Dobytí severního pólu a řada dalších.

Adresa: Štítného 5, 130 00 Praha 3, tel.: 222 781 860, 222 783 260, web: www.jdjc.cz


Divadlo Ponec

Divadlo Ponec je především taneční divadlo zaměřené na soudobý scénický tanec a jemu příbuzné druhy umění. Jeho prostory však mohou být využívány i pro jiné účely. Každoročně se už od roku 2004 koná mistrovství ČR v yoyování. V letech 2004–2010 se v něm točil pořad České televize Uvolněte se, prosím, tentýž pořad vysílá od 3. září 2010 pod názvem Show Jana Krause TV Prima.

Adresa: Husitská 24a/899, 130 00 Praha 3, tel.: 724 123 882, 222 721 531, web: www.divadloponec.cz


- Kina -

Kino Aero

Kino Aero je kinem dobrých filmů a jedním z nejstarších filmových klubů v ČR. Měsíčně uvádí minimálně 60 různých titulů, rozsáhlé retrospektivy režisérů a jednorázové projekce filmů, které nejsou v české distribuci. Každý pátek a sobotu rozšiřuje svůj program o noční projekce filmů. Hostí předpremiéry a premiéry nových distribučních filmů. Vybrané projekce obohacuje o lektorské úvody, program o nevšední akce a happeningy, prostor baru o výstavy fotografií a plakátů.

Adresa: Biskupcova 31, 130 00 Praha 3, tel.: 271 771 349, web: www.kinoaero.cz


Cinema City Flora, Imax

Multiplex Cinema City Flora byl otevřen v roce 2003 a je umístěn v centru Prahy na Vinohradech v nákupním centru Atrium Flora. Vybrat si můžete ze široké nabídky klasických filmů, které se promítají v 8 plně klimatizovaných kinosálech. Kino se může pochlubit jako jediné v České republice trojrozměrným kinem IMAX®. Vychutnat si můžete jak dokumentární filmy natočené IMAX® kamerou, tak hollywoodské celovečerní trháky.

Adresa: Vinohradská 151, Atrium Flora, Praha 3 - Žižkov, 130 00 Praha 3, tel.: 255 742 021, web: www.cinemacity.cz


- Muzea -

Armádní muzeum Žižkov

Armádní muzeum je umístěno v Praze na Žižkově v historických budovách Památníku osvobození. Expozice muzea je rozčleněna do pěti základních celků. První se věnuje období 1. světové války. Druhá část přibližuje historii meziválečné Československé republiky a jejích ozbrojených sil. Třetí výstavní prostor zachycuje období 2. světové války a mapuje účast Čechů a Slováků ve vojenských operacích, v domácím odboji i v dalších akcích, které měly za cíl obnovu samostatnosti Československa. Čtvrtá část expozice je věnována perzekuci příslušníků čs. armády po únorovém státním převratu v roce 1948 a třetímu protikomunistickému odboji. Poslední část expozice tvoří prostor, v němž probíhají příležitostné výstavy. Vedle zbraní je zde vystavena řada unikátních dobových stejnokrojů, praporů, řádů, vyznamenání a rovněž osobních památek na čs. prezidenty a přední představitele čs. armády.

Adresa: U Památníku 2, 130 05 Praha 3 – Žižkov, tel.: 973 204 924, web: www.vhu.cz