„Váš partner ve světě realit

Umění a zábava 

Praha se stala světovou metropolí, do níž se sjíždějí za zábavou a kulturním vyžitím turisté z celého světa. V Praze naleznou zájemci celou řadu možností kulturního vyžití.

V samém centru města se nachází několik malých i velkých divadel. Patrně nejznámější ze všech je Národní divadlo. Tato naše umělecká scéna číslo jedna, má čtyři umělecké soubory - Činohru, Operu, Balet a Laternu magiku. Tyto čtyři soubory vystupují na scéně Národního divadla, Státní opery, na scéně Stavovského divadla a na Nové scéně. Repertoár tvoří nejen klasická díla našich i světových autorů, ale také moderní světová tvorba.

Menší, ale neméně známé jsou scény divadel Na zábradlí, Městská divadla pražská, Ungelt, Ta Fantastika, Viola nebo Divadlo V Rytířské, Divadlo Archa. Muzikálová scéna je zastoupena divadlem Kalich, Brodway a Hybernia. Městská divadla tvoří dvě sloučené scény - divadlo ABC a divadlo ROKOKO.

Milovníci filmové tvorby mají možnost v této části Prahy navštívit některé z kin, např. Cinema City Slovanský dům nebo Kino Lucerna. Cinema city Slovanské dům je jediné multikino v centru města. Otevřeno je od roku 2000. V unikátních prostorech Slovanského domu je deset digitálních kinosálů.

Legendární Kino Lucerna funguje v plném provozu od samých počátků kinematografie až do dneška. Po celou dobu je oblíben nejen mezi diváky, ale i mezi distributory a filmovými tvůrci. Lucerna je často využívána pro slavnostní premiéry filmů, filmové přehlídky i festivaly.