„Váš partner ve světě realit

Pražské lokality - Praha 2


O Praze 2

Praha 2 se rozkládá v centrální části metropole, na pravém břehu řeky Vltavy. Její rozloha je cca 418 ha. Zahrnuje celé území Vyšehradu, velkou část Nového Města, Vinohrad a malou část Nuslí. Na konci roku 2014 žilo na území Prahy 2 necelých 50 000 obyvatel. První písemné záznamy z této části Prahy pochází z roku 1070 (o Vyšehradu) a z roku 1088 (o Nuslích).

Praha 2 je typická svojí původní obytnou zástavbou plnou historických domů a výbornou dopravní dostupností, bohatým kulturním vyžitím a řadou parků a zeleně ( Karlovo náměstí a dva velké parky Riegrovy sady a Havlíčkovy sady – Grébovka ), pro které se tato lokalita stala velmi oblíbenou a známou i v zahraničí.

Nové Město Pražské bylo založeno v roce 1348, když se jej Karel IV. rozhodl postavit okolo hradeb Staré. Na rozsáhlém území mezi nově postavenými hradbami byla vystavěna síť kamenných domů, radnice a celá řada kostelů a klášterů. Celé Nové Město bylo vystavěno podle přesného plánu a na stavbu dohlížel samotný panovník. Město mělo tři hlavní tržiště: Dobytčí trh (dnešní Karlovo náměstí), Koňský trh (dnes Václavské náměstí) a Senný trh (dnes Senovážné náměstí). Ze Starého Města nechal panovník přemístit příliš hlučná a špinavá řemesla na Nové Město. Nejen díky tomu, se tato část rychle rozrůstala.

Vyšehrad patří mezi historicky nejstarší sídla českých knížat. Původní středověký hrad byl v polovině 17. století přestavěn na barokní pevnost, která byla součástí opevnění Prahy. Po zrušení pevnosti roku 1866, při bourání pražských hradeb se celý Vyšehrad stal majetkem Kapituly. Během času se místní vyšehradský hřbitov stal národním pohřebištěm, kde dnes odpočívají významné osobnosti českého národa.         

Královské Vinohrady se samostatnou obcí staly roku 1849. Po oddělení Žižkova v roce 1875 si zde místní obyvatelé postavili školu, radnici a další úřady. O dva roky později byly Královské Vinohrady povýšeny na město. Až do dvacátých let 20. století probíhaly na tomto území velmi rozsáhlé stavební práce. V roce 1913 bydlelo v 1682 vinohradských domech přes 84 000 obyvatel. Byl zde zahájen provoz elektrické tramvaje, vyrostlo zde kamenné Vinohradské divadlo, Národní dům, školy, moderní nemocnice, parky a sady. Také dnes je tato část Prahy vyhledávanou a velmi lukrativní čtvrtí.

Nusle do městské části Prahy 2 patří jen Nuselským údolím a zástavou domů východně od Vyšehradu.        


                                                                                     

Fitness a relax

Jste milovníkem sportu nebo relaxace? Sportu a pohybu se můžete na Praze 2 aktivně věnovat v řadě fitness center nebo pasivně ve wellness centrech. Ve wellness lze odpočívat při masážích, ve vířivkách a soláriích.


- Fitness centra -

Expreska

Epreska je menší fitko pro ženy, které nabízí kruhové tréninky na strojích, kardiovaskulární i silová cvičení, vstupní konzultace zahrnující zjištění zdravotního stavu, diagnostiku tělesné stavby i rozbor jídelníčku ( vč. nabídky funkčních doplňků stravy a krabičkové diety ). Pravidelné lekce Betterbelly, Bosu a TRX.

Adresa: Slavíkova 15, 120 00 Praha 2, tel.: 702 021 000, web: www.expreska.cz


- Wellness -

Tawan - thajské masáže

V salonu Tawan nabízí kromě thajských masáží také relaxační olejové masáže, reflexní masáže nohou, speciální masáže pro těhotné nebo oblíbené čokoládové a medové masáže. Masáže provádí pouze profesionální thajské terapeutky. K dispozici je sauna, vířivá vana a kosmetické služby. 

Adresa: Italská 212/5, 12000 Praha 2, tel.: 224 243 673, web: www.tawan.cz


Relax Days

Privátní wellness Relax Days Vám nabízí komfortní odpočinek v krásném prostředí, kde ulevíte tělu i duši. Můžete si v soukromí užít finskou saunu, klasickou saunu a whirlpool, klimatizované fitness a luxusní masáže. 

Adresa: Žitná 561/8, 12000 Praha 2, tel.: 773 999 045, web: www.relaxdays.cz

Nakupování

Ti, co propadli kouzlu nakupování, mají příležitost utratit své finance v nákupních centrech, které nabízí širokou nabídku obchodů i služeb.


- Obchodní galerie -

Pavilon

Pavilon je kompletně zrekonstruovaná budova bývalé Vinohradské tržnice. Na ploše více jak dva a půl tisíce metrů čtverečních vzniklo výstavní a prodejní centrum interiérového designu a umění. Kromě prodejen nábytku a osvětlení zde nyní naleznete prodejny s koberci a podlahovými krytinami, prodejnu audiovizuální techniky a floristický ateliér. V přízemí této památkové budovy se nachází Galerie Pavilon sloužící výstavám obrazů a uměleckých děl, volně otevřená kavárna La Boheme Cafe pak zve k příjemnému posezení.

Adresa: Vinohradská 1200/50, 120 00 Praha 2, web: www.pavilon.cz