„Váš partner ve světě realit

Pražské lokality - Praha 3

O Praze 3

Prahu 3 tvoří téměř celé území Žižkova, severovýchodní část Vinohrad a malá část Strašnic a Vysočan. Ze Strašnic a Vysočan jsou to jen sklady a průmyslové areály, tenisové dvorce a zahradnické kolonky. Celá část této městské části leží na východ od centra Prahy a na rozloze téměř 650 ha zde žije přes 71 400 obyvatel.                                                                                                      

Žižkov vznikl rozdělením dřívějších Královských Vinohrad na Královské Vinohrady I a Královské Vinohrady II. Královské Vinohrady II se v roce 1877 přejmenovaly na Žižkov. Žižkov byl na přelomu 19. a 20. století budován jako dělnická čtvrť, bylo zde postaveno velké množství činžovních domů. Začátkem první republiky na Žižkově vznikaly menší továrny a celá řada průmyslových dílen. Pro starý Žižkov byly typické drobné živnostenské provozovny, často ukryté ve dvorních traktech domů. Žižkov bývalo tzv. „město ve městě“. Bylo to specifické místo, které se řídilo svými vlastními pravidly. Žižkov byl plný hospůdek a dílniček a žilo se téměř na ulici. Lidé si často a rádi mezi sebou povídali, popíjeli a pokuřovali. Naproti tomu s Vinohrady byla spojená určitá noblesa a elegance.

Prahou 3 dnes vede naučná trasa, která je plná historických míst a staveb. Na Náměstí Jiřího z Poděbrad je to Kostel Nejsvětější srdce Páně, na Žižkově jeho nejvyšší stavba - Žižkovský vysílač a v jeho blízkosti, Starý židovský hřbitov. Dále jsou zde Olšanské hřbitovy, dnes rozlohou 50 ha největší český hřbitov. Na náměstí Winstona Churchila se nachází Dům odborových svazů, který byl na dobu výstavby unikátní nejen vzhledem (má křížový půdorys), ale i vysokými náklady na jeho stavbu. Trasa končí na Vítkově, kde je součástí památníku jedna z největších jezdeckých soch na světě - socha Jana Žižky z Trocnova.    Kam na jídlo 

Kde se dobře najíst? Kam si zajít na kafe? Nebo kde mají nejlepší zmrzlinu? Rozmanitá nabídka zahrnuje mezinárodní kuchyni a recepty z celého světa, ale nechybí ani tradiční česká jídla. Objevte, které podniky byste na Praze 3 neměli rozhodně minout.


- Restaurace -

Kredenc

Kredenc je restaurace s příjemně laděným domácím interiérem s dekorací La Provence. V přízemí restaurace se nachází 50 míst k sezení. Zde můžete sledovat kuchaře při přípravě jídel a převážně grilování vyzrálého hovězího masa z USA, AUSTRÁLIE, a IRSKA. V 1. patře restaurace se nachází 80 míst k sezení. Restaurace nabízí pestrý a výtečný výběr pokrmů. Při přípravě pokrmů používají výhradně čerstvé bylinky. Specialitou je široká nabídka hovězích steaků, vepřového masa z plemene Duroc nebo kachní prsa Barberie, které si hosté mohou sami připravit na horkých kamenech.

Adresa: Seifertova 6, 130 00 Praha 3, tel.: 777 602 015, web: www.kredencrestaurant.cz


Oblaca

Restaurace Oblaca představuje unikátní kombinaci moderní kuchyně s nádherným výhledem na metropoli. Naší filozofií je použít ty nejlepší domácí produkty a nabídnout sezónní jídla, která uspokojí každého návštěvníka. V nabídce jsou mezinárodní pokrmy, ale také regionální kuchyně okořeněná kreativním dotykem moderní doby. K čerstvým pokrmům patří neodmyslitelně výběr těch nejlepších vín a českého piva.

Adresa: Mahlerovy sady1, 130 00 Praha 3, tel.: 210 320 086, web: www.towerpark.cz


Nominanza

Nominanza je příjemná, stylová italská restaurace, jejíž srdcem je kuchyně, a proto si zakládá na kvalitních, čerstvých potravinách. V čerstvosti a kvalitě spočívá její kouzlo. Kuchyně dováží italské suroviny přímo z Neapole a od jara do podzimu vybírá některé suroviny na farmářských trzích. Nabízí například steaky a špenát v bio kvalitě, čerstvé těstoviny, pizzy i domácí italské dezerty. Restaurace dostala ocenění RESTAURACE ROKU 2012 a 2013 pro Prahu 3.

Adresa: Táboritská 23, 130 00 Praha 3, tel.: 267 092 643, web: www.nominanza.com


Guston

Guston je restaurací v Praze ve stylu loft-industrial. Navzdory kovovému nábytku a strohým cihlovým zdem tady panuje pohodová atmosféra a díky retro a vintage doplňkům se tady budete cítit uvolněně, jako byste byli na návštěvě u kamarádů. Vstup do kuchyně se nachází uprostřed restaurace, a tak se octnete v centru dění. Jakmile uvidíte a ucítíte vůni všeho, co talentovaný tým kuchařů dokáže, budete chtít ochutnat vše. Suroviny pochází od regionálních zemědělců a chovatelů, a tak jsou vždy čerstvé a sezónní. Díky tomu se menu pravidelně mění a v průběhu roku můžete ochutnat třeba zvěřinovou paštiku s chutney z jablek a jeřabin, hovězí žebra v pivní marinádě nebo domácí taštičky plněné kachním masem s restovanou hlívou.

Adresa: Prokopovo náměstí 3, 183 00 Praha 3, tel.: 774 744 407, web: www.guston.cz


Želivárna

Želivárna je restaurace v moderním stylu, vyváženém ovšem masivními dřevěnými doplňky, což vše dohromady s přiměřeným nasvícením dodává restauraci i přes její velikost pocit pohody ,klidu a uvolněnosti,nutný pro příjemné prožití  Vašeho  času. Ve stálé nabídce převažuje česká kuchyně, ale samozřejmě se řídíme i přáními našich zákazníků a zařazujeme i osvědčené zahraniční receptury jako například domácí  semolinové těstoviny, hovězí burger  nebo výtečný hovězí skirt steak.

Adresa: Vinohradská 2396/184, 130 52 Praha 3, tel.: 778 409 809, web: www.zelivarna.cz


Las Adelitas

Las Adelitas nejsou "jen" mexické restaurace. Najdete v nich pořádný kus Mexika a jedinečné mexické kultury. Kromě tradičních pochoutek okusíte i několik druhů pravé mexické tequily a mezcalů. Vyhlášenou specialitou je v Las Adelitas nejen klasická margarita, ale i tzv. frozen margarita s ovocem. Ochutnat ji můžete při netradičním obědě, ale i během některé z mexických fiestas - oslav tradiční mexické kultury. Ať už to bude El Grito, Día de los Muertos nebo jakýkoliv další svátek, možná kromě bujarých Mexičanů v civilu narazíte i na slavné Mariachi!

Adresa: Lucemburská 6, 130 00 Praha 3, tel.: 222 211 702, web: www.lasadelitas.cz


Lavička

Restaurace Lavička nabízí pestrou nabídkuspecialit mezinárodní i české kuchyně nebo například vegetariánských pokrmů. V kuchyni nenaleznete polotovary ani instantní dochucovací prostředky či vývary. Suroviny používáme pokud možno čerstvé, naši kuchaři připravují pravidelně nabídky pokrmů ze sezónních surovin. Stálý jídelní lístek doplňuje denní obědové menu. K dobrému jídlu patří i dobré nápoje a pivo z rodinného pivovaru Bernard Vás určitě nezklame. S výběrem vín tuzemských i zahraničních Vám pomůže ochotný a znalý personál, velkou oblibu si také získaly naše domácí limonády.

Adresa: Seifertova 77, 130 00 Praha 3, tel.: 222 221 350, web: www.restaurace-lavicka.cz


La Casa

Pokud jste již unaveni z velkých restaurací kde je vyšší cena a prostředí trošku ''studené'' v La Casa zažijete naprostý opak. Přátelská obsluha, vynikající jídlo a příjemné prostředí z této restaurace na Žižkově dělají opravdu dobrou reklamu na tu nejlepší italskou restauraci ve městě.

Adresa: Kostnické náměstí 3, 130 00 Praha 3, tel.: 776 082 228, web: www.lacasalacasa.cz


Il Capitano ristorante

Il capitano ristorante je středozemní restaurací s jachtařskou tématikou. Zaměřující se především na originální italské receptury, vařených výhradně z kvalitních surovin, které vozí z několika zemí světa, jako čerstvé ryby, koření, maso. Vyrábí si vlastní těstoviny, těsto na pizzu, denní dezerty, čerstvé limonády a pečivo. 

Adresa: Slavíkova 1571/6, 130 00 Praha 3, tel.: 222 939 434, web: www.ilcapitano.cz


La Bottega Gastronomica

 Gastronomické bistro s velkou nabídkou italských laskomin má navíc jednu exkluzivní novinku - kuchařský prostor se zcela novou koncepcí, tzv. „rosticcerií“.  Majitel a šéfkuchař Riccardo Lucque se zaměřuje především na dovoz typických italských produktů, které ještě nebyly zavedeny na tuzemský trh a na bio produkty od menších italských dodavatelů. Pokud vyhledáváte čerstvé těstoviny domácí výroby, pravý italský chleba, sýry, olivové oleje a nejlepší kávu od italských mistrů, jste na správné adrese.

Adresa:  Ondříčkova 17, 130 00 Praha 3, tel.: 222 233 811, web: www.gastronomica.cz


Taverna Olympos

Rodinná restaurace zaměřená na řecké stravování i kulturu, která je pestrá i zdravá. Restaurace disponuje více jak 100 stoly a letní a zimní zahrádkou.

Adresa:  Kubelíkova 9, 130 00 Praha 3, tel.: 222 722 239, web: www.taverna-olympos.eu


Restaurant Olše

V moderním interiéru restaurace Olše, které přesto nechybí pověstná atmosféra starého Žižkova, si můžete pochutnat na tradičních českých specialitách, mezi kterými nechybí třeba pečená vepřová kolena, nebo pečená žebírka marinovaná v medu. To vše můžete zapít lahodným tankovým plzeňským pivem.
Žižkovský restaurant OLŠE má 165 míst. Celá restaurace je klimatizována a k plné spokojenosti hostů nechybí ani plazmové televize, na kterých mohou fanoušci ve skvělé atmosféře sledovat nejrůznější sportovní přenosy.

Adresa:  Táboritská 17/26, 130 00 Praha 3, tel.: 725 125 324, web: www.restaurantolse.cz


- Kavárny -

Cafe Pavlač

Bohaté snídaně, polední menu, lehké večeře, domácí dezerty, limonády z čerstvého ovoce. Bar ve tvaru ležaté osmičky, poklidná zahrádka ve vnitrobloku a místo pro současné umění Galerie 35M2.

adresa: Víta Nejedlého 23, 130 00 Praha 3, tel: 222 721 731, web: www.cafepavlac.cz


Le Caveau

Le Caveau je nekuřácká kavárna a vinárna přímo na náměstí Jiřího z Poděbrad. V nabídce najdete velkou nabídku francouzských vín, sýrů, různorodých baget a croissantů, pečené z fr.mouky dle tradičních receptů. Chlebíčky, zákusky domácí výroby a další speciality.

adresa: Náměstí Jiřího z Poděbrad 9, 130 00 Praha 3, tel: 775 294 864, web: www.broz-d.cz


Žižkavárna

Žižkavárna je stylová kavárna, kam můžete vyrazit nejen na kávu. V nabídce jsou snídaně, polévky i řada dezertů.

adresa: Kubelíkova 17, 130 00 Praha 3, tel: 602 398 898, web: www.zelivarna.cz


Mamacoffee 

Ochutnejte čerstvě pražené kávy, výběrové čaje a domácí limonády. Kromě nápojů, můžete vyzkoušet i skvělé zákusky. Nově si můžete odnést i lehčí oběd - hummus s pita chlebem. V letních měsících jsou pro vás připravená proužkovaná plážová křesla a příjemné posezení na sluníčku.

adresa: Náměstí Jiřího z Poděbrad 12, 130 00 Praha 3, tel: 778 478 822, web: www.mamacoffee.cz


Casa Nostra

Casa Nostra je malé rodinné bistro s italskými specialitami a delikatesami, kde si můžete dát rovněž výbornou kávu a nabídku dezertů. V nabídce jsou delikátní uzeniny, sýry, vína a spousty jiných italských specialit, převážně ze Sicílie. 

adresa: Náměstí Jiřího z Poděbrad 11, 130 00 Praha 3, tel: 737 310 715

Umění a zábava

Jste fanoušek filmu, divadla nebo rád navštívíte výstavu? Umění a zábava to jsou především kina, divadla, muzea a galerie, kde najdete přesně to, co hledáte. Zde je pár možností, které najdete na Praze 3.


- Divadla -

Žižkovské divadlo Járy Cimbrmana

Divadlo Járy Cimrmana (zkratka ŽDJC) je pražské divadlo, z jehož repertoáru jsou nejznámější hry Ladislava Smoljaka a Zdeňka Svěráka s tematikou fiktivního českého génia Járy Cimrmana. V divadle hrají pouze muži. Dnes hrají Cimrmani deset až patnáct představení do měsíce a vždy bývá beznadějně vyprodáno, již po prvním dnu předprodeje. Mezi oblíbené cimrmanoské  kousky patří Němý Bobeš, Afrika, Záskok, České nebe, Dobytí severního pólu a řada dalších.

Adresa: Štítného 5, 130 00 Praha 3, tel.: 222 781 860, 222 783 260, web: www.jdjc.cz


Divadlo Ponec

Divadlo Ponec je především taneční divadlo zaměřené na soudobý scénický tanec a jemu příbuzné druhy umění. Jeho prostory však mohou být využívány i pro jiné účely. Každoročně se už od roku 2004 koná mistrovství ČR v yoyování. V letech 2004–2010 se v něm točil pořad České televize Uvolněte se, prosím, tentýž pořad vysílá od 3. září 2010 pod názvem Show Jana Krause TV Prima.

Adresa: Husitská 24a/899, 130 00 Praha 3, tel.: 724 123 882, 222 721 531, web: www.divadloponec.cz


- Kina -

Kino Aero

Kino Aero je kinem dobrých filmů a jedním z nejstarších filmových klubů v ČR. Měsíčně uvádí minimálně 60 různých titulů, rozsáhlé retrospektivy režisérů a jednorázové projekce filmů, které nejsou v české distribuci. Každý pátek a sobotu rozšiřuje svůj program o noční projekce filmů. Hostí předpremiéry a premiéry nových distribučních filmů. Vybrané projekce obohacuje o lektorské úvody, program o nevšední akce a happeningy, prostor baru o výstavy fotografií a plakátů.

Adresa: Biskupcova 31, 130 00 Praha 3, tel.: 271 771 349, web: www.kinoaero.cz


Cinema City Flora, Imax

Multiplex Cinema City Flora byl otevřen v roce 2003 a je umístěn v centru Prahy na Vinohradech v nákupním centru Atrium Flora. Vybrat si můžete ze široké nabídky klasických filmů, které se promítají v 8 plně klimatizovaných kinosálech. Kino se může pochlubit jako jediné v České republice trojrozměrným kinem IMAX®. Vychutnat si můžete jak dokumentární filmy natočené IMAX® kamerou, tak hollywoodské celovečerní trháky.

Adresa: Vinohradská 151, Atrium Flora, Praha 3 - Žižkov, 130 00 Praha 3, tel.: 255 742 021, web: www.cinemacity.cz


- Muzea -

Armádní muzeum Žižkov

Armádní muzeum je umístěno v Praze na Žižkově v historických budovách Památníku osvobození. Expozice muzea je rozčleněna do pěti základních celků. První se věnuje období 1. světové války. Druhá část přibližuje historii meziválečné Československé republiky a jejích ozbrojených sil. Třetí výstavní prostor zachycuje období 2. světové války a mapuje účast Čechů a Slováků ve vojenských operacích, v domácím odboji i v dalších akcích, které měly za cíl obnovu samostatnosti Československa. Čtvrtá část expozice je věnována perzekuci příslušníků čs. armády po únorovém státním převratu v roce 1948 a třetímu protikomunistickému odboji. Poslední část expozice tvoří prostor, v němž probíhají příležitostné výstavy. Vedle zbraní je zde vystavena řada unikátních dobových stejnokrojů, praporů, řádů, vyznamenání a rovněž osobních památek na čs. prezidenty a přední představitele čs. armády.

Adresa: U Památníku 2, 130 05 Praha 3 – Žižkov, tel.: 973 204 924, web: www.vhu.cz
Noční život

Učarovalo vás kouzlo noci a rádi se bavíte v době, kdy mnoho lidí upřednostňuje spánek? Zábava je velice pestrá. Začít můžete u drinku v jednom z barů a nebo pokračovat v hudebních klubech různých stylů.


- Hudební kluby -

Palác Akropolis

Palác Akropolis se s počtem skoro tisícovky uskutečněných akcí za rok řadí k nejaktivnějším kulturních podnikům v Praze. Svůj prostor zde má hudba, divadlo, výtvarné umění i film. Dramaturgie paláce se zaměřuje převážně na nezávislou kulturu a na kulturu na okraji mainstreamu. Od svého vzniku se v prostorách Paláce Akropolis neustále představují tuzemští interpreti i zahraniční špičky mnoha žánrů hudební a divadelní scény.

Adresa: Kubelíkova 27, 130 00 Praha 3, tel.: 296 330 913, web: www.palacakropolis.cz


Storm club

Storm je multižánrovým klubem a jelikož je úzce spjat s festivalem Let It Roll, o víkendech patří především elektronické taneční hudbě, v týdnu je naopak prostorem pro koncerty. K dispozici jsou dvě stage, dostatečný prostor k sezení v hlavním sále, u druhé stage a také v klidové části klubu, kde si můžete v klidu popovídat s vašimi přáteli. V prostoru klubu je velký bar s širokým výběrem alkoholických a nealkoholických nápojů a výborné tankové pivo. Na větších akcích je k dispozici druhý bar, aby se zamezilo frontám.

Adresa: Tachovské náměstí 5, 13000 Praha 3, tel.: tel: 774 404 304, web: www.stormclub.cz


Infinity music bar

Infinity je spojení dobrého jídla, zábavy a příjemného prostředí. Restaurant a Music bar se rozprostírá na dvou patrech. V prvním patře se nachází stylová restaurace se 75 místy. V letních měsících je k dispozici zahrádka. O patro níže se nachází music bar s kapacitou 120 míst k sezení. Celková kapacita pro pořádání party je 350 osob. Na baru je možné ochutnat širokou nabídku koktejlů a výběrových destilátů.

Adresa: Chrudimská 2a, 13000 Praha 3, tel.: 731 109 639, web: www.infinitybar.cz

Fitness a relax

Jste milovníkem sportu nebo relaxace? Sportu a pohybu se můžete v Praze 3 aktivně věnovat v řadě fitness center nebo pasivně ve wellness centrech. Ve wellness lze odpočívat při masážích, ve vířivkách a soláriích.


- Fitness centra -

Euforie

Zažijte fitness Euforii na Praze 3. Na své si přijde úplně každý, ať hledáte zábavu, dřinu nebo relax. Těšit se můžete na osobní a vstřícný přístup, příjemné čisté prostředí a profesionální služby.  Starat se o Vás bude energický tým recepčních, osobních trenérů a instruktorů. Euforie nabízí jak klasické fitness centrum, tak širokou nabídků skupinových lekcí - pilates, TRX, power jógy, fitboxu, zumby, fit jógy, hard core trénink, kruháče nebo fitball. Relaxovat můžete v sauně nebo soláriu.

Adresa: Pitterova 5/2878, 130 00 Praha 3, tel.: 776 061 092, web: www.euforie.cz


Hit fitness Flóra

Fitness centrum na ploše 1 820 m2 nabízí squash kurty, posilovnu, strečinkovou a aerobní zónu. Pořádá skupinové lekce tea-Bo - European komplexní cvičení, fit-box, joga, pilates, spinning, walking K2, kruháče, calisthenica. Relax zajišťují masáže, solária, saunu, herna pro děti.

Adresa: Chrudimská 1418/2b, 130 00 Praha 3, tel.: 267 311 447, web: www.hitfit.cz


BBC Fitness Vinohradská

Je fitness centrum, které nabízí moderní posilovnu, řadou sálů k pořádání skupinových lekcí aerobiku, jógy, cyclingu a runningu pod vedením profesionálních trenérů. Na rozloze cca 4500 m2 jsou rozmístěny posilovací stroje od společnosti Panatta Sport a 10 solárií Ergoline a MegaSun s moderní funkcí Aqua Fresh. Skvěle relaxovat můžete i při floatingu. K dispozici je dětský koutek a 2 bary. V centru jsou pořádány i tréninky boxu.

Adresa: Vinohradská 190, 130 00 Praha 3, tel.: 255 710 277, web: www..bbcfitness.cz

Nakupování

Ti, co propadli kouzlu nakupování, mají příležitost utratit své finance v nákupních centrech, které nabízí širokou nabídku obchodů i služeb.


- Obchodní centra -

Atrium Flora

Čtyřpatrové obchodní centrum o celkové ploše 20.000 m2, ve kterém se nachází 130 obchodů s módou a zábavou, restaurace, multikino Cinema city a Imax, kavárny, občerstvení a kancelářské prostory. K dispozici je také dětský koutek a podzemní garáže. Návštěvníci se do centra dostanou autem či městskou hromadnou dopravou.

Adresa: Vinohradská 2828/151, 130 00 Praha 3, tel.: 255 741 712, web: www.atrium-flora.cz